هضم – گوارش طراحی پنجره تجهیزات ساختمان

هضم – گوارش: طراحی پنجره تجهیزات ساختمان نیویورک اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افت طلا زیر سایه دلار نیرومند

طلا در آستانه ثبت بیشترین کم کردن قیمت هفتگی و ماهانه در امسال میلادی قرار دارد. زیاد کردن قیمت بازدهی اوراق خزانه آمریکا در کنار تقویت شاخص دلار باعث افت قیمت

افت طلا زیر سایه دلار نیرومند

افت طلا زیر سایه دلار قوی

عبارات مهم : بازار

طلا در آستانه ثبت بیشترین کم کردن قیمت هفتگی و ماهانه در امسال میلادی قرار دارد. زیاد کردن قیمت بازدهی اوراق خزانه آمریکا در کنار تقویت شاخص دلار باعث افت قیمت جهانی طلا به پایین ترین سطح امسال میلادی شده است اند. قیمت اونس طلا روز پنج شنبه به کف ۱۲۸۵ دلاری برخورد داشت که پایین ترین قیمت اونس فلز زرد از ۲۷ دسامبر سال ۲۰۱۷ محسوب می شود.

فلز گرانبها در بازار آتی نیویورک جهت تحویل فوری در ماه ژوئن نیز افت کرد و به ۱۲۸۸ دلار به ازای هر اونس رسید. شاخص دلار آمریکا که در برابر سبد ۶ ارز مرسوم دنیا در بازار سنجیده می شود، دیروز به بالاترین سطح در ۵ ماه اخیر افزایش کرد. تاثیرگذارترین عامل در مانور افزایشی دلار، رشد سود اوراق خزانه با سررسید ۱۰ ساله به بالاترین سطح در ۷ سال گذشته بود. تقویت همزمان بازدهی اوراق و شاخص دلار فشار شدیدی بر طلای جهانی وارد کرده که در نهایت سطح ۱۳۰۰ دلاری را از حمایت فلز زرد بازداشت و سطح حمایتی جدیدی در سطح ۱۲۸۵ دلاری ایجاد کرد.

افت طلا زیر سایه دلار نیرومند

همزمان با این اتفاقات، شاخص بازارهای سهام آسیایی نوسان محدودی را تجربه کرد که تحت تاثیر احتیاط سرمایه گذاران درخصوص مذاکرات تجاری چین و آمریکا اتفاق افتاد. دونالد ترامپ روز پنج شنبه از استراتژی مخرب چین در مذاکرات تجاری با واشنگتن انتقاد کرده بود که منجر به تقویت نگرانی ها در مورد احتمال شکست خوردن مذاکرات شد. شکست مذاکرات تجاری میان پکن و واشنگتن خبر خوبی جهت بازارها و تجارت جهانی نخواهد بود و ممکن است منجر به زیاد کردن نوسانات در بازارهای جهانی شود. از آنجا که طلا توانسته اطراف سطح ۱۲۸۷ دلاری تثبیت شود، سطح قیمت ۱۳۰۲ دلاری به ازای هر اونس نشانه افزایشی طلا در کوتاه مدت است.

حمایت در سطح ۱۲۷۰ دلاری

طلا در آستانه ثبت بیشترین کم کردن قیمت هفتگی و ماهانه در امسال میلادی قرار دارد. زیاد کردن قیمت بازدهی اوراق خزانه آمریکا در کنار تقویت شاخص دلار باعث افت قیمت

در سناریوی خوش بینانه، سقوط طلای جهانی به زیر سطح ۱۳۰۰ دلاری نشانه آماده شدن فلز زرد جهت شروع روندی افزایشی طی چند هفته آینده هست. به علت قرار گرفتن طلا زیر سطح مهم روانی ۱۳۰۰ دلار به ازای هر اونس، پتانسیل شروع روند افزایشی و افزایش به قیمت های بالاتر زیاد کردن یافته هست. در حال حاضر تثبیت قیمت و موقعیت مهم ترین عامل در چشم انداز قیمت آتی طلا هست. سرمایه گذاری و زیاد کردن حضور صندوق های سرمایه گذاری در بازار به مرور شدت یافتن خواهد شد که به شروع زیاد کردن قیمت طلا منجر خواهد شد. نشانه دیگر از شروع روند افزایشی قیمت طلا، عامل احساسات بازار و زیاد کردن گرایش به سرمایه گذاری معکوس است.

سرمایه گذاران با رویکردهای متفاوتی وارد بازارها می شوند. یک گروه از سرمایه گذاران، تنها زمانی که در بازار یک روند قطعی وجود دارد تصمیم به ورود می گیرند؛ ولی دسته دیگر بعد از ثبت قطعیت یک روند در بازار را با استفاده از استراتژی معکوس به سودگیری می پردازند. شعار گروه اول، سوار شدن بر موج مهم روندها است که اساس استراتژی «مومنتوم» محسوب می شود. طبق این رویکرد، یک روند همواره به حفظ حرکت نزولی یا صعودی خود متمایل هست، مگر اینکه یک نیروی بزرگ تر از روند غالب، به وجود بیاید.

سرمایه گذارانی که به استراتژی مومنتوم اعتقاد دارند، اغلب معاملات ارزش در جهت مهم بازار است و اهمیت زیادی به روند گذشته یک سهم یا قیمت و تاثیر آن در آینده قائل هستند. در این استراتژی، آنچه بازدهی یا عملکرد خوبی ندارند فروخته شده است و خرید سهم با بازدهی و عملکرد مثبت در دستور کار قرار می گیرد. ولی شعار گروه دوم، شنا علی رغم جهت حرکت آب هست. این گروه اعتقاد هستند تصویر العمل بیش از حد به اخبار و اطلاعات جدید، وقت را جهت سرمایه گذاری و سودگیری در جهت معکوس بازار فراهم می کند؛ بنابراین هنگامی که گرایش همگانی به زیاد کردن قیمت وجود دارد، فضای مناسب جهت فروش فراهم است و هنگامی که چشم انداز غالب کاهشی هست، فضای جهت خرید مهیا می شود.

افت طلا زیر سایه دلار نیرومند

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | مذاکرات | استراتژی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs