هضم – گوارش طراحی پنجره تجهیزات ساختمان

هضم – گوارش: طراحی پنجره تجهیزات ساختمان نیویورک اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دستگاه قضایی باید با فساد اقتصادی قدرتمندانه برخورد کند/ آیا می‌گوییم فلانی فس

وزیر کشور با بیان اینکه اگر در شرایط جنگ قرار داریم نمی‌توان عادی تصمیم گرفت گفت: آیا می‌گویم فلانی فساد دارد ولی گذشت می‌کنیم، در حالی که باید دستگاه قضایی قدر

دستگاه قضایی باید با فساد اقتصادی قدرتمندانه برخورد کند/ آیا می‌گوییم فلانی فس

وزیر کشور: دستگاه قضایی باید با فساد اقتصادی قدرتمندانه برخورد کند/ آیا می گوییم فلانی فساد دارد ولی گذشت می کنیم؟

عبارات مهم : ایران

وزیر کشور با بیان اینکه اگر در شرایط جنگ قرار داریم نمی توان عادی تصمیم گرفت گفت: آیا می گویم فلانی فساد دارد ولی گذشت می کنیم، در حالی که باید دستگاه قضایی قدرتمندانه با فساد اقتصادی برخورد کند.

به گزارش تسنیم، عصر امروز جلسه یکسان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال آذربایجان غربی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و با شرکت تعدادی سه تن از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و منتخبانی از فعالان اقتصادی و بازرگانی بخش شخصی در محل سالن مرحوم عطایی برگزار شد.

دستگاه قضایی باید با فساد اقتصادی قدرتمندانه برخورد کند/ آیا می‌گوییم فلانی فس

اگر چه وزیر کشور از روز چهارشنبه وارد ارومیه شده است بود ولی آنچه که از برنامه های حضور وی در آذربایجان غربی در اختیار رسانه ها قرار داده شد دیدار رحمانی فضلی از مرز سرو در 50 کیلومتری ارومیه در مجاورت کشور ترکیه بود.

وزیر کشور در این جلسه با تشریح اوضاع کشور اظهار داشت: جهت سامان بخشی به اوضاع اقتصادی و توسعه کشور به عنوان وزیر کشور از مدیر جمهوری درخواست تشکیل یک کارگروه را داده ام که به صورت 24 ساعته فعالیت کند و قول می دهم هر کسی به این کارگروه مراجعه کند اگر مسئله قانونی نداشته باشیم در عرض کمتر از 48 ساعت مسئله مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر کشور با بیان اینکه اگر در شرایط جنگ قرار داریم نمی‌توان عادی تصمیم گرفت گفت: آیا می‌گویم فلانی فساد دارد ولی گذشت می‌کنیم، در حالی که باید دستگاه قضایی قدر

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان اینکه هم اکنون در کشور فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته و همچنین مواجه هستیم خطاب به فعالان اقتصادی استان افزود: هیچ وقت کشور را با آمریکا، کانادا و سایر کشورهای خارجی مقایسه نکنید اینجا کشور عزیزمان ایران است کشوری که تنها 40 سال است مستقل شده است است.

استمرار 40 ساله مقاومت ملت کشور عزیزمان ایران در برابر دشمن

رحمانی فضلی گفت: اینجا کشور عزیزمان ایران است کشوری که 40 سال است ظالمانه از هر جهت بر او می تازند و ما مقاومت می کنیم اینجا کشوری است که قلدرترین کشور دنیا زیر تعهد بین المللی زده و از امضای خود حمایت نمی کند و ظالمانه ترین تحریم ها را علیه ما اعمال می کند.

وزیر کشور با اشاره به تهدیدات متفاوت پیش روی کشور عنوان کرد: در 40 سال گذشته کشور عزیزمان ایران راه 300 ساله را طی کرده و ما همان کشوری هستیم که می گفتند با این تحریم ها در کمتر از دو ماه نابود می شود.

دستگاه قضایی باید با فساد اقتصادی قدرتمندانه برخورد کند/ آیا می‌گوییم فلانی فس

وی تصریح کرد: آنها چشم دیدن تکنولوژی و پیشرفت روز افزون کشور به خصوص در بخش انرژی صلح آمیز هسته ای را ندارند و دستیابی به این تکنولوژی آنها را دلواپس کرده است.

رحمانی فضلی گفت: آنها می گویند ما باید حق مسلمانان را در منطقه پایمال کرده و تمدن آنها را نابود کنیم و کشوری مثل کشور عزیزمان ایران نیز نباید جلوی ما بایستد، امروز نگاه کنید از سوریه، لبنان، عراق، یمن و افغانستان چه اعتباری مانده است اگر می خواهید کشور عزیزمان ایران را با آمریکا و کانادا و غیره مقایسه کنید باید همه این موارد را مدنظر گرفته و باهم مقایسه کنید.

وزیر کشور با بیان اینکه اگر در شرایط جنگ قرار داریم نمی‌توان عادی تصمیم گرفت گفت: آیا می‌گویم فلانی فساد دارد ولی گذشت می‌کنیم، در حالی که باید دستگاه قضایی قدر

ایران در چند جبهه با دشمن در حال جنگ است

وزیر کشور افزود: اگر امروز شاهد تجمع ثروت در کشورهای غربی هستیم نتیجه 200 سال غارت سایر کشورهاست، زمانی انسانها را مثل حیوان در کشتی هایشان بار زده و برده داری کردند.

دستگاه قضایی باید با فساد اقتصادی قدرتمندانه برخورد کند/ آیا می‌گوییم فلانی فس

رحمانی فضلی با بیان اینکه ما امروز در چند جبهه با دشمن های می جنگیم، افزود: امروز جهت اداره کشور در شرایط راحتی تصمیم نمی گیریم شرایطی که در به وجود آمدن بخشی از آن مقصر نیستیم و ساختارهایی است که به این شکل تحویل گرفته ایم.

وی خاطرنشان کرد: هنوز بعد از 40 سال وقت نکرده ایم نظام برنامه ریزی، نظام بودجه ریزی و نظام اداری را اصلاح کنیم آیا که یا در جنگ تحمیلی بودیم و یا با تحریم های ظالمانه دست و پنجه نرم می کنیم و هنوز وقت اصلاح امور را نداریم.

وزیر کشور با بیان اینکه بعد از فروپاشی شوروی در دنیا هیچ جنگی رخ نداده که تمام شده است باشد چون در قبل از فروپاشی شوروی، دنیا دو قطبی اداره می شد ولی الان 10 الی 15 قدرت دنیا تصمیم گیری می کند. به تمام جنگ هایی که رخ داده نگاه کنید آیا جنگ عراق، سوریه، یمن، افغانستان تمام شده است است؟

رحمانی فضلی گفت: این در حالی است که ما در کشور هم مقاومت می کنیم، هم تولید و کار می کنیم، هر چند فراز و فرودهایی داریم ولی پایبند انقلاب و نظام هستیم و به آن افتخار می کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه قبل از مشروطیت لقب رعیت را داشتیم و تا سال 57 نیز اوضاع چندان رضایت بخش نبود ولی امروز ما واقعاً موفق هستیم، امروز تجار و دانشمندان نیرومند داریم و نباید با کشورهایی چون آمریکا مقایسه شویم.

دادستان و دادگستری قدرتمندانه با فساد برخورد کنند

رحمانی فضلی افزود: جهت عبور از این شرایط باید ملت و دولت با چنگ و دندان و حمایت از هم تلاش کنیم و در این راه اگر هزار بار رو به جلو حرکت می کنیم چه اشکالی دارد صد بار هم زمین بخوریم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه اگر در شرایط جنگ قرار داریم نمی توان عادی تصمیم گرفت باید همانند شرایط جنگی جهت اداره کشور تصمیم گرفت، اگر امروز شاهد فساد در کشور هستیم یا مقصریم یا شریکیم.

وی تصریح کرد: آیا می گویم فلانی فساد دارد ولی برخورد نکرده و گذشت می کنیم، باید دادستان و دادگستری قدرتمندانه با فساد برخورد کنند، مقام معظم رهبری هر ماه دو بار در خصوص مسئله فساد در کشور هشدار می دهند، نباید بگذاریم فساد در کشور مرسوم شود بلکه باید به صورت قانونی با این عنوان برخورد شود.

رحمانی فضلی به تهدیدات آمریکا اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی کشور، آمریکا توان برخورد نظامی با کشور عزیزمان ایران را ندارد، ممکن است شروع کننده باشد ولی بی شک تمام کننده نخواهد بود.

وزیر کشور با بیان اینکه ما به صد درصد پرسشها اقتصادی کشور مسلط خواهیم بود، افزود: یکی از مسائلی که کشورهای غربی روی آن مانور می دهد تنش های اجتماعی هست، فکر می کنند اگر 100 نفر در جایی تجمع کنند حتماً نظام به خطر می افتد، آنها بوی کباب به مشامشان خورده است ولی نمی دانند 40 سال است که ملت کشور عزیزمان ایران گول این توطئه ها را نمی خورند.

نباید هیچ امیدی به کسی غیر از خودمان داشته باشیم

وی گفت: ما ملتی هستیم مثل سیل خروشان، خودمان مسیر پیشرفت و ترقی را باز می کنیم و باید آگاه باشیم که خودمان می توانیم کشور را از وضع موجود نجات دهیم، نباید هیچ امیدی به کسی غیر از خودمان داشته باشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه امروز هر چه داریم از همین مردم داریم، اظهار داشت: هیچ سلاحی حکومت را نگه نمی دارد مگر اینکه مردم علیه نظام و حکومت ناراضی شده است و تسویه حساب کنند باید مردم را با خدمت صادقانه حفظ کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: امروز عزتمندی مردم مهم هست، نباید قیافه بگیریم و سر مردم منت بگذاریم امید را باید در جامعه زنده نگه داریم و آرامش و نشاط را در بین مردم ایجاد و برقرار کنیم.

وی به توانمندی و ظرفیت های استان آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی امروز یکی از استان های امن کشور بوده و ظرفیت های بالایی دارد که باید این امر مورد توجه قرار گیرد.

ضرورت بکارگیری همه ظرفیت های پایانه های مرزی آذربایجان غربی

در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی به با اشره به ظرفیتهای متوع این استان خواستار زیاد کردن اختیارات مدیران و مسئولان استان های مرزی شد و اظهار داشت: آذربایجان غربی توانایی مدیریت تأمین کالا و خدمات و بخشی از امورات صادراتی را در شرایط خاص دارد و روز به روز این امر در حال تکمیل و تقویت ظرفیت است.

رضا حسینی گفت: در آذربایجان غربی 5 پایانه مرزی وجود دارد که توانایی مدیریت، تأمین کالا و خدمات و بخشی از امورات صادراتی را در شرایط خاص دارا است و این ظرفیت را دارند که تکمیل و توسعه یابند.

وی افزود: آنچه در آذربایجان غربی و توسعه پایدار بخش اقتصادی آن بیش از هر چیزی نیاز است داشتن اختیارات خاص است که بتواند این مأموریت را جهت کل کشور و یا بخشی از آن انجام داده تا بخشی از معضلات و چالش های اقتصادی از این طریق حل و فصل شود.

حسینی با بیان اینکه جهت توسعه منطقه ای، مباحث کسب و کار و تجارت فرا مرزی باید در مرحله نخست چند شاه بیت و پیش ران های اقتصادی در نظر گرفته شود، گفت: اعتقاد به خدمت جهت مردم و تیمی و سیستمی کار کردن، عوض کردن در ساختار و نحوه عملکرد در منطقه از جمله این راهها است.

افزایش اختیارت استانداران و مدیران اجرایی استان های مرزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با بیان اینکه جهت داشتن توسعه و پایداری در توسعه باید تغییرات ساختاری ایجاد کرد، اظهار داشت: اگر بحث مشوق ها، اعمال معافیت ها، عنوان درآمد و هزینه منطقه ای نشود مدیریت کشور با توجه به زیاد کردن جمعیت کار سخت و دشواری خواهد بود و هر برنامه ای هم که به عنوان برنامه پنج ساله طراحی و تدوین و تنظیم شود به نتیجه نخواهد رسید لذا در این خصوص نیاز به توجه مسئولان و نمایندگان محترم مجلس جهت عوض کردن ساختار است.

سپس استاندار آذربایجان غربی نیز با تاکید بر اهمیت زیاد کردن اختیارت استانداران و مدیران اجرایی استانهای مرزی گفت: آذربایجان غربی دروازه اتصال کشور به اروپاست و به خاطر شاخصه های خاص از جمله هم مرزی با سه کشور خارجی مهمترین استان کشور به شمار می رود؛ ولی با وجود برخورداری استان از تمام مزیت ها، این استان در شاخص های توسعه رتبه پایینی در کشور دارد.

محمد مهدی شهریاری به بعضی از مزیت ها و توانایی های استان اشاره کرد و گفت: هم مرزی با سه کشور خارجی، تولید 6 میلیون تن محصول کشاورزی در سال، قرارگیری بیش از 60 درصد از کارخانجات تبدیلی در استان، وجود معادن متعدد و غنی از جمله معدن تیتانیوم ارومیه و معدن طلای زره شوران تکاب در استان، وجود فضای نسبتاً مناسب کسب و کار و وجود امنیت پایدار در استان از جمله شاخصه ها و مزیت های آذربایجان غربی است که برنامه ریزی و استفاده بهینه از این ظرفیت ها می تواند استان را در مسیر رشد و توسعه قرار دهد.

رتبه پایین آذربایجان غربی در بسیاری از شاخص های توسعه

شهریاری به بعضی از چالش ها و کمبودهای موجود در استان نیز اشاره کرد و افزود: رتبه پایین استان در بسیاری از شاخص های توسعه، کمبود 5000 کیلومتر راه روستایی در استان، کمبود تخت های بیمارستانی در استان نسبت به میانگین کشوری، کمبود 5 هزار کلاس درس و نیاز به بازسازی 6 هزار کلاس درس در استان و مسئله کمبود آب دریاچه ارومیه از جمله پرسشها و چالش های استان است که حل این پرسشها و ارتقای شاخص های توسعه در استان نیازمند توجه خاص مسئولان در سطح ملی و استانی است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های گازرسانی روستایی در استان گفت: با اجرای طرح ها و برنامه ریزی های انجام گرفته تا دو سال آینده، 88 درصد از روستاهای استان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

استاندار آذربایجان غربی با طرح عنوان اقتصاد مقاومتی گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، نیازمند تلاش و همت مضاعف، اصلاح بعضی از قوانین و همچنین ایجاد تحول در ساختارهای سنتی است که متاسفانه هنوز در بعضی از وزارتخانه ها وجود دارد.

شهریاری به عملکرد کارگروه تسهیل و برطرف موانع تولید استان نیز اشاره کرد و گفت: هدفگذاری انجام گرفته جهت استان آذربایجان غربی، احیای 630 طرح و واحد با 900 میلیارد تومان اعتبار بوده است که از این مقدار تاکنون به 402 طرح و واحد بیش از 538 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است است.

به گفته وی عملکرد استان در رابطه با اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر از دیگر مباحث مطروحه به وسیله استاندار آذربایجان غربی بود.

50 مورد درخواست سرمایه گذاری خارجی

شهریاری گفت: آذربایجان غربی با زحمات فرمانداران، بانک ها و مدیران استانی، در عنوان پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری رتبه اول و در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر نیز رتبه دوم کشوری را دارد.

استاندار آذربایجان غربی از 50 مورد درخواست سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد و گفت: تقاضاهای زیادی جهت سرمایه گذاری در استان وجود دارد که به خاطر بعضی پرسشها از جمله مسئله تأمین آب به خاص در شهرک صنعتی شماره سه ارومیه، تحقق این سرمایه گذاری ها با مسئله مواجه شده است است.

وی از وزیر کشور در خصوص حل مسئله تأمین آب شهرک صنعتی شماره سه ارومیه درخواست کمک کرد و گفت: در حال حاضر 4 پروژه سرمایه گذاری خارجی در شهرک صنعتی شماره سه ارومیه وجود دارد که آب مورد نیاز این پروژه ها، 60 لیتر در ثانیه است که در تأمین و تخصیص آن به علت مخالفت ستاد احیای دریاچه ارومیه با مسئله مواجه هستیم.

شهریاری از وزیر کشور خواستار کمک در صادرات 500 هزار تن شکر تولیدی کارخانجات آذربایجان غربی به عراق شد.

درخواست زیاد کردن اختیارات استان در رابطه با پهنه های معدنی، درخواست تسهیلات سرمایه در گردش جهت واحدهای تولیدی راکد به خاص در شهرک صنعتی شماره سه ارومیه، درخواست صدور مجوز تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد ماکو به مرکز استان و درخواست کمک جهت برطرف پرسشها مالی شهرداری های استان از دیگر موارد درخواستی استاندار آذربایجان غربی از وزیر کشور در این جلسه بود.

دیدگاه های نمایندگان مجلس و مدیران کل راجع به اوضاع استان آذربایجان غربی

جعفر صادق اسکندری مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و رضا نقی زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه از عملکرد کارگروه های استانی تسهیل و برطرف موانع تولید و کارگروه اشتغال استان گزارشی ارائه کردند.

روح الله حضرت پور یکی از سه نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: انقلاب نکردیم عده ای زالوصفت رانت خوار، مفت خور و آقازاده های بی عرضه بیایند و بخورند و ببرند و به ریش مردم بخندند بنابراین امروز ما در برابر عملکرد شهدا شرمنده ایم و رفوزه به شمار می آئیم.

وی از وزیر کشور خواست انگ امنیتی از استان آذربایجان غربی برداشته شود چراکه دغدغه همگان در این خطه از کشور جذب سرمایه گذار خارجی است ولی انگ امنیتی بدون شک از آن جلوگیری می کند.

رسول خضری نماینده مردم شهرهای پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به شاخص های پایین آذربایجان غربی در توسعه که بین 27 تا 30 هستند اظهار داشت: احیا ظرفیت های مرزی کلید توسعه این منطقه است که باید جهت تحقق آن تلاش زیادی انجام شود ولی متاسفانه سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور فقط کارمند پروری می کنند و خاصیت تربیت و آموزش کارآفرین ندارند.

انتقاد بخش شخصی از بی توجهی دولت به بازار ارز و سکه

حسن انتظار، مدیر اتاق بازرگانی ارومیه نیز در این جلسه با تاکید بر پیگیری فوری دولت بر بازار ارز و سکه تصریح کرد: دلار کالا نیست که بازار داشته و خرید و فروش شود و جای تأسف است که همه فشار اقتصادی کشور بر دوش مردم و تولید کننده هاست که بعضاً تا 42 درصد سود به بانکها می دهند.

وی خواستار زیاد کردن اختیارات استانداران مرزی به خاص استاندار آذربایجان غربی شد تا در نتیجه آن پروسه واردات و صادرات کالا تسهیل شده است و سرعت بگیرد.

رضا رستمی از فعالان بخش شخصی و مدیرعامل مجموعه صنعتی مارال صنعت نیز در این جلسه از روند اعمال سیاست های دولت در بخش تولید، صادرات و واردات انتقاد کرد و گفت: روند موجود و افسارگسیختگی بازار دلار و فقدان نظارت مورد نیاز بسیاری از تولیدی ها از جمله مارال صنعت را در آستانه ورشکستگی قرار داده و سیاست های ثبت سفرش و نحوه توزیع ارز کمر تولید را شکسته است.

وی خواستار آخر دادن شعار از سوی دولت و حمایت عملی و اثر بخش از فعالان بخش شخصی شد.

تاج الدینی، مدیر کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ارومیه و مولوی و مرتاض از تولید کنندگان بومی آذربایجان غربی نیز در این جلسه از فقدان ساز و کار مناسب جهت حل بحران اقتصادی کشور انتقاد کرده و خواستار ایفای نقش مؤثر دولت در مدیریت بحران و جلوگیری از کارشکنی کارشناسان ادارات در روند واردات و صادرات کالاها شدند.

محمدفاروق گرمیانی مدیر منزل صنعت و معدن آذربایجان غربی نیز در این جلسه با انتقاد از بی توجهی دولت به فعالان اقتصادی بخش شخصی و با انتقاد شدید از لجام گسیختگی بازار ارز و نقش خنثی دولت در مدیریت آن گفت: امروز بانک های کم کردن خوار باعث و بانی ورشکستگی تولید کننده ها شده است اند و باید دولت مدیریت مسئولان بانک های شخصی و مؤسسات مالی و اعتباری را انجام دهد.

واژه های کلیدی: ایران | ارومیه | استانی | اقتصادی | آذربایجان | فساد اقتصادی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs